Menu

logo teddy eddie logo teddy eddie logo teddy eddie
Zapisz się!

Robotyka i programowanie

Robotyka i programowanie

Naukę programowania rozpoczynamy już w I klasie szkoły podstawowej i stopniowo rozwijamy coraz bardziej zaawansowane umiejętności przez całą edukację na I i II etapie kształcenia.

Programowanie obejmuje określenie problemu, opracowanie rozwiązania, zaprogramowanie rozwiązania i jego testowanie. Jest pierwszym etapem zajęć informatycznych, które wspomagają logiczne myślenie, prezentowanie pomysłów i umiejętność pracy zespołowej.

Programowania nauczamy w oparciu o zestaw konstrukcyjny Makeblock (Robot mBot 1.1).

Robot mBot to robot stworzony do nauki programowania oraz wprowadzenia uczniów w świat robotów i komputerów. Intuicyjny program mBlock opiera się na Scratch’u (edukacyjny język obiektowy, stworzony do nauki programowania dla najmłodszych). Można w nim programować roboty, tworzyć proste gry, animacje i inne programy.

Zestaw konstrukcyjny Makeblock umożliwia samodzielne konstruowanie robota w oparciu o gotowy schemat budowy, a następnie jego programowania. Do rozbudowy robota można użyć większej liczby klocków. Pozwala to na stworzenie unikalnej konstrukcji o nowych, ciekawych właściwościach. Uczeń już w momencie budowania robota uczy się zasad konstruowania. Planuje swoją pracę w oparciu o zadanie, jakie czeka robota do wykonania.

Nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób na odkrywanie talentów i rozwijanie zdolności przez uczniów.