Menu

logo teddy eddie logo teddy eddie logo teddy eddie
Zapisz się!

Nasza kadra

Nasza kadra

Izabela Walijewska

Jestem nauczycielem z „powołania”, pracuję z pasją. W swoją pracę wkładam całe serce. Już w wieku 6 lat miałam sprecyzowane plany odnośnie swojej kariery zawodowej. Jednak życie koryguje nasze plany i trochę mi to zajęło, zanim mogłam poświęcić się swojej pasji. Ale jak mówi mądra myśl ludowa: „Co się odwlecze, to nie uciecze!” Zgodnie z tym zakasałam rękawy i poszłam na studia!

W 2014 r. uzyskałam z wyróżnieniem tytuł licencjata nauczania wczesnoszkolnego i przedszkolnego w Niepaństwowej Wyższej Szkole Pedagogicznej w Białymstoku. Dwa lata później obroniłam, także z wyróżnieniem, tytuł magistra nauczania wczesnoszkolnego i przedszkolnego na tejże uczelni.

W międzyczasie pracowałam w szkołach państwowych.

W 2017 roku stanęłam przed nowym wyzwaniem - nauczaniem w szkole dwujęzycznej. A że jestem ciekawa nowych rzeczy i bardzo lubię wyzwania - z radością je podjęłam.

Jestem kreatywna i twórcza. W pracy preferuję także takie metody, które umożliwiają kształcenie i rozwijanie postawy twórczej, wyobraźni, spontaniczności i kreatywności dziecięcej. Chcę, by nauka sprawiała dziecku radość. Pragnę, by dziecko odkryło w sobie pasję do nauki, żeby zrozumiało, że sukces jest nagrodą za pracę, a porażka - motywacją do większego wysiłku.

Moje motto:

 • Rób to co kochasz, bo tylko wtedy praca będzie sprawiać satysfakcję Tobie, a jej odbiorcom przyjemność!

Moje pasje:

 • praca z dziećmi; prace plastyczne; matematyka; praca na komputerze; czytanie;
 • najważniejsza - uczenie się, bo jak powiedział Francis Scott Fitzgerald „Im więcej wiesz, tym więcej pozostaje do poznania i wciąż tego przybywa”.

Moje inteligencje:

 • Inteligencja matematyczno - logiczna:
  Postrzegam świat poprzez ciągi zdarzeń, logiczne myślenie oraz kreatywne rozwiązywanie problemów: Jest problem - znajdzie się sposób na jego rozwiązanie.
  Lubię rozwiązywać zagadki, łamigłówki, gry matematyczne.
 • Inteligencja wizualno - przestrzenna:
  Myślę obrazowo - lubię przedstawiać zagadnienia w postaci mapek, wykresów, diagramów, schematów i tabel. Uwielbiam pracę z komputerem i robotykę. Dzięki tej inteligencji mam wiele pomysłów na prace plastyczne, dekoracje, scenografie.
 • Inteligencje interpersonalna i intrapersonalna:
  Dzięki pierwszej - potrafię szybko nawiązać kontakt z dzieckiem i dorosłym. Wsłuchuję się w ich potrzeby. Szanuję autonomię każdego człowieka niezależnie od wieku i pozycji. Dzięki drugiej - jestem świadoma swoich mocnych i słabych stron. Potrafię zapanować nad swoimi uczuciami. Kiedy sytuacja tego wymaga - jestem asertywna, a kiedy trzeba pochylić się nad smutnym, nieszczęśliwym dzieckiem - jestem wrażliwa i pełna ciepłych uczuć.
  Obie inteligencje utrzymują równowagę w moim umyśle. Jestem zrównoważona, ale nie obojętna. Daję dzieciom poczucie bezpieczeństwa, stabilności i zaufania.

Aneta Zarzecka

Jestem absolwentką Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku. Ukończyłam kierunki: nauczanie zintegrowane z edukacją medialną, wychowanie przedszkolne oraz edukację i rehabilitację osób z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Pracę z dziećmi rozpoczęłam po studiach licencjackich jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w 2004 roku. Wieloletnia aktywna praca w tym zawodzie pozwoliła mi zdobyć niezbędne doświadczenie.

Do realizacji powierzonych mi zadań podchodzę w sposób odpowiedzialny. Chętnie wzbogacam własny warsztat o nowe metody i techniki pracy. Staram się poznać uczniów, zrozumieć ich potrzeby, nawiązać dobry kontakt i zainteresować. Aktywność dzieci podczas zajęć, ich sukcesy od nauki pięknego pisania literek, czytania, aż po udział w konkursach bardzo mnie cieszą i sprawiają, że dobrze czuję się w roli nauczyciela i chętnie podejmuję wszelkie działania mające na celu mój dalszy rozwój.

Posiadam stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

Prywatnie jestem szczęśliwą mężatką i mamą 6-letniego Bartosza. Kocham czytać dobre książki, a moją niedawno odkrytą pasją jest fitness.

Urszula Karpińska

Moja przygoda z nauczaniem języka angielskiego trwa niezmiennie już od 14 lat. Zawód nauczyciela daje mi wiele satysfakcji i radości. Uwielbiam pracę z dziećmi, gdyż nie ukrywają one emocji, mówią otwarcie co myślą i ciągle mobilizują mnie do szukania nowych pomysłów.

Na zajęciach angażuję dzieci w aktywne przeżywanie ciekawych i kształcących doświadczeń. Wspólnie poznajemy tajemnice otaczającego nas świata poprzez język angielski. Wcielamy się przy tym w różne role. Obserwowanie postępów uczniów w nauce i zachowaniu utwierdza mnie w przekonaniu, że moja praca ma sens.

Świadoma wrodzonej ciekawości dzieci i nieustannej chęci eksplorowania świata, zawsze znajduję czas i miejsce na edukację wychodzącą poza obszar obowiązującego programu nauczania.

Moje dominujące inteligencje to inteligencja językowa i przyrodnicza, a w pracy z dziećmi pomaga mi duża wrażliwość i empatia oraz zmysł intuicji.